Vertimų kainos

Q

Kaip nustatomos tekstų vertimų kainos?

Vertimų biure „Runos“ vertimų kainos nustatomos pagal šiuos kriterijus: bazinė kaina + priedai, atsižvelgiant į darbo sudėtingumą ir skubumą (bazinė kaina – nuo 11 EUR + PVM už 1500 išversto teksto ženklų; kainą lemia ir kalba, į kurią arba iš kurios verčiamas tekstas). Be to, vertimų kainos priklauso nuo specializuoto vertimo specifikos lygio – prie vertimo kainos gali būti pridedamas 10-40 proc. antkainis.

Q

Ar vertimo tekstas gali būti ilgesnis už originalą?

Tai priklauso nuo kalbos. Pavyzdžiui, verčiant iš lietuvių kalbos į vokiečių kalbą, tekstas gali pailgėti 10-15 proc., o verčiant iš vokiečių į lietuvių – tiek pat sutrumpėti. Trumpesnis ar ilgesnis tekstas nereiškia, kad vertimas yra nekokybiškas – vertimų biuro „Runos“ atliktų specializuotų tekstų vertimų raštu kokybe ir tikslumu galite neabejoti.

Q

Kaip nustatoma vertimo apimtis?

Vertimų biure „Runos“ vertimo apimtis skaičiuojama išversto teksto ženklais. Teksto ženklus skaičiuoja kompiuterinė MS Word programa (MS Word > Tools > Word Count > Characters [no spaces]). Teksto ženklais laikomos visos tekste esančios raidės, skyrybos ženklai, skaičiai ir kiti simboliai, o tarpai neskaičiuojami.

Q

Kiek kainuoja tekstų ir vertimų redagavimo, maketavimo paslaugos?

Tekstų redagavimo ir maketavimo kainą bei galimybes suteikti šią paslaugą vertimų biuras „Runos“ nustato kiekvienu atveju atskirai, įvertinęs darbų apimtį. Dėl aukštos vertėjo kvalifikacijos ir kokybiškai atlikto vertimo papildomos redaktoriaus paslaugos ne visada reikalingos.

Q

Kiek kainuoja vertimų tvirtinimas biuro antspaudu ir vertėjo parašu, taip pat notarinis tvirtinimas?

Vertimų tvirtinimas biuro antspaudu ir vertėjo parašu yra nemokamas. Dokumentų notariniam tvirtinimui parengimas ir pateikimas notarui taip pat nemokamas. Mokamos tik notaro paslaugos. Vertimų biuras „Runos“ teikia tik sertifikuotas vertimo paslaugas – atlieka tik sertifikuotus vertimus raštu.