Vertimai raštu

Vertimai raštu – tai vertimo tipas, kuriame mažiau improvizacijos lyginant su vertimais žodžiu, tačiau vertėjui privalu puikiai išmanyti tiek originalo, tiek vertimo kalbos taisykles ir struktūrą, verčiamo teksto tematiką bei specifinę terminiją. Be to, visus vertimų biuro „Runos“ vertimus į lietuvių kalbą redaguoja lietuvių kalbos specialistai, o vertimus į užsienio kalbas redaguoja arba atlieka gimtakalbiai šių užsienio šalių vertėjai.


Techniniai vertimai

Techninių tekstų vertimai – ypač aukštos vertėjo kompetencijos reikalaujanti sritis, nes šiuose tekstuose itin gausu techninių terminų ir sąvokų, kuriuos būtina tiksliai išversti, išlaikant teksto vientisumą. Didžioji dalis šių tekstų – tai techninės instrukcijos, techniniai aprašymai bei straipsniai, techninės priežiūros vadovai, techniniai pasai, techninės specifikacijos, saugos duomenų lapai, įrangos katalogai, reklaminiai bukletai ir pan., kuriuos verčiant svarbiausia yra išlaikyti originalų turinį, o vertimo teksto formatui ir stiliui leidžiami tik nežymūs nukrypimai.


Grožiniai vertimai

Grožinių tekstų vertimai reikalauja ne tik vertėjo kompetencijos, bet ir kūrybiškumo bei gebėjimo perprasti menines ir stilistines priemones, veikėjų charakteristikas, laikmečius ir aplinkybes. Grožinių tekstų vertėjas yra tarsi rašytojas – jo užduotis perteikti originalaus teksto autoriaus mintis ir idėjas kita kalba taip, kad skaitytojai jaustų autorių, bet ne vertėją, o tekstas būtų rišlus ir sklandus. Meniniams ar moksliniams tekstams versti būtina subtili vertėjo nuovoka, užtikrinanti, kad vertimas perteiktų originalo turinį, o išverstas tekstas būtų suprantamas ir lengvai skaitomas. Kokybiški vertimai raštu reikalauja be priekaištų išmanyti esminius gramatikos, semantikos ir leksikos principus. Vertimų biuras „Runos“ teikia tiek techninių, tiek grožinių tekstų vertimo paslaugas, o visi vertimai raštu yra atliekami profesionaliai ir dėmesingai – ilgametę patirtį turintys vertėjai kiekvieno kliento užsakymą vertina labai atsakingai, stengdamiesi, kad klientą pasiektų kuo kokybiškesnis originalaus teksto vertimas.

Prireikus vertimo raštu jums padės vertimų biuras „Runos“.